12290

Produkty z rodziny X1 Lenovo już w sprzedaży!

X1 to rodzina profesjonalnych urządzeń klasy premium dla osób zorientowanych na skuteczność. W ubiegłym miesiącu prezentowaliśmy ThinkPad X1 Tablet, a dziś chcielibyśmy przedstawić pozostałe produkty wchodzące w skład serii X1.

ThinkPad X1 Carbon

Ultrasmukły. Ultralekki. Ultrawytrzymały. Dla typowego Ultrabooka™ są to wzajemnie wykluczające się cechy. Nowy ThinkPad X1 Carbon z pewnością nie jest typowy. Posiada wzmocnioną włóknem węglowym obudowę, przechodzi również przeprowadzane w ekstremalnych warunkach testy wytrzymałościowe. Dodatkowo zapewnia ponad dzień pracy na baterii, wyposażony jest w szybszą, wydajniejszą pamięć masową oraz innowacyjne opcje dokowania, w tym bezprzewodowe.

Bezkompromisowo smukły i lekki…

ThinkPad X1 Carbon z 14-calowym ekranem o wadze już od 1,18 kg to najlżejszy na świecie Ultrabook™ biznesowy. Jest niezwykle przenośny, mierząc zaledwie 16,5 mm grubości.

A przy tym niemal niezniszczalny

Nowy model X1 Carbon, wykonany z użyciem włókien węglowych stosowanych w satelitach, to najtrwalsze urządzenie z serii ThinkPad. Przechodzi 12 różnych testów według norm wojskowych, a wszystko to w ekstremalnych warunkach kurzu, wibracji, gorąca, zimna, wysokości, wody, wilgoci, promieniowania słonecznego. Niezależnie co przynosi dzień, na ThinkPad zawsze można polegać. Oczywiście, co nie zaskakuje w przypadku X1 Carbon, pełnowymiarowa, podświetlana klawiatura odporna jest na zalanie.

Łączność w dowolnym miejscu i czasie…

Z modemem 4G LTE-A otrzymujesz dostęp do najszybszej, najbardziej zaawansowanej, mobilnej technologii szerokopasmowego internetu. Dodatkowo możesz zwiększyć swoją wydajność, korzystając z opcjonalnej stacji dokującej WiGig (dostępna wyłącznie z wyświetlaczami 2K), która umożliwia bezprzewodowe połączenie z dwoma wyświetlaczami, urządzeniami audio i nie tylko.

Pomimo braku dostępu do zasilania sieciowego

Dzięki X1 Carbon pozostajesz w kontakcie, nie mając dostępu do zasilania sieciowego dłużej niż dzień, ponieważ bateria pozwala na pracę do 11 godzin*.

* Na podstawie testów trzech różnych konfiguracji produktów, przeprowadzonych za pomocą MobileMark 2014. Żywotność baterii różni się znacznie w zależności od ustawień, sposobu użytkowania i innych czynników.

Zdumiewająca wydajność

Nowy ThinkPad X1 Carbon wyposażony jest w system operacyjny Windows 10 Pro oraz procesory szóstej generacji Intel® i7-6600U z technologią vPro, zapewniając wiele funkcji zarządzania i zwiększone bezpieczeństwo. Oczywiście X1 Carbon posiada certyfikat Skype for Business i wyposażony jest w zintegrowane głośniki z dźwiękiem Dolby® oraz kamerę HD, zapewniając sprawny przebieg połączeń konferencyjnych i rozmów.

Ultrawydajne opcje przechowywania danych

Dzięki ultraszybkim dyskom PCIe NVMe SSD możliwe jest ponad dwukrotnie szybsze otwieranie plików i aplikacji niż w przypadku dysków SATA SSD*

* Wyniki przedstawiają całościową wydajność w teście dostępu do danych, który określa wydajność odczytu / zapisu w 10 aplikacjach. Dysk PCIe NVME SSD stanowi wyposażenie opcjonalne. Dostępne są również standardowe dyski PCIe SSD lub SATA SSD.

Znakomity wyświetlacz

Wyświetlacz 2K (2560 x 1440) z powłoką antyrefleksyjną zapewnia wyraźniejszy obraz, wyższy poziom jasności i lepsze odwzorowanie kolorów. Dzięki technologii IPS charakteryzuje się kątem widzenia sięgającym niemal 180 stopni. A do tego odpornością na powstawanie smug. Dostępny jest również wyświetlacz FHD (1920 x 1080) z matrycą IPS.

Zwiększone bezpieczeństwo

Ponieważ Twoje dane są niezwykle istotne, podjęliśmy środki, dzięki którym są bezpieczniejsze niż kiedykolwiek. X1 Carbon wyposażony jest w dotykowy czytnik linii papilarnych – dokładniejszy i bardziej niezawodny od typowych czytników, wymagających przeciągania palcem po czujniku. Dodatkowo ten Ultrabook® wykorzystuje również Trusted Platform Module (TPM) – wyspecjalizowany układ zabezpieczający sprzęt.

Uporządkowana przestrzeń do pracy

Podłącz bezprzewodowo X1 Carbon do opcjonalnej stacji dokującej ThinkPad WiGig. To biurkowy hub wyposażony w złącze LAN, wyjścia wideo, porty USB i wiele więcej, które pozwolą Ci wyeliminować z przestrzeni roboczej zbędne przewody.

ThinkPad X1 Carbon – SPECYFIKACJA
Procesor W najwyższej opcji Intel® Core™ i7 vPro™
System operacyjny Windows 10 Pro (wersja 64-bitowa)
Grafika Intel® HD Graphics 520
Pamięć Aż do 16 GB DDR3
Przestrzeń dyskowa Aż do 1 TB PCIe NVMe SSD
Kamera / mikrofon 720p / Mikrofon cyfrowy
Bateria Aż do 11 godzin pracy (52 Wh)
Ekran

14″ WQHD (2560 x 1440) IPS, 300 nitów
14″ FHD (1920 x 1080) IPS, 300 nitów

Wymiary
(szer. x gł. x wys.)

(mm) : 333 x 229 x 16,45
(cale) : 13,11″ x 9,01″ x 0,65″

Waga Od 1209 g
Bezpieczeństwo i zarządzanie

Moduł TPM
Gniazdo Kensington®
Dotykowy czytnik linii papilarnych
Intel® Technologia vPro™

Porty wejścia/wyjścia

WiGig
OneLink+
Mini DisplayPort™
HDMI™
3 x USB 3.0
microSD™

WLAN

Snowfield Peak 2 x 2 a/c + Bluetooth® 4.1 (wsparcie vPro™)
Snowfield Peak 2 x 2 a/c + Bluetooth® 4.1 (bez wsparcia vPro™)
Douglas Peak (WiGig / Wi-Fi / Bluetooth® 4.1 Combo)

WWAN

Sierra Wireless EM7455 Qualcomm
Snapdragon X7 LTE-A
Huawei ME906s LTE

Bluetooth®  Bluetooth® 4.1

ThinkPad X1 Yoga

Istota wszechstronności – niezwykle lekki laptop 2 w 1, dostosowujący się do Ciebie dzięki czterem elastycznym sposobom pracy, prezentowania, tworzenia i korzystania z sieci. Wyposażony jest we wspaniały wyświetlacz o intensywnym kolorze i głębokim kontraście. Oferuje również dokowalny rysik, który można ładować. Zapewnia także dostęp do najszybszej, zaawansowanej, mobilnej technologii szerokopasmowej.

W synergii z Tobą

ThinkPad X1 Yoga to smukły, lekki, konwertowalny laptop 2 w 1 z 14-calowym ekranem. Zapewnia cztery elastyczne sposoby użytkowania, przydatne gdy pracujesz, prezentujesz, tworzysz lub korzystasz z sieci.

Niezwykle lekki i smukły, a zarazem trwały

Pełnowymiarowa, podświetlana, odporna na zalanie klawiatura samoczynnie chowa klawisze, gdy urządzenie jest wykorzystywane jako tablet, zabezpieczając je, gdy klawiatura skierowana jest ku dołowi na biurku lub stole. Dodatkowo X1 Yoga, testowana zgodnie ze specyfikacjami wojskowymi, charakteryzuje się niezwykłą wręcz wytrzymałością, a przy tym waży zaledwie 1,27 kg.

Znakomity wyświetlacz

X1 Yoga wyposażona jest w 14-calowy ekran dotykowy 2K (2560 x 1440), opcjonalnie wykonany w technologii OLED.

Bogatsze kolory, większy kontrast

Matryca z pikselami emitującymi światło zapewnia szerszy zakres bardzo precyzyjnych kolorów. Bogactwo kolorów i ostry obraz sprawiają, że Twoja praca, filmy, zdjęcia i strony internetowe prezentują się lepiej niż kiedykolwiek.

Dla kreatywnych

X1 Yoga wyposażona jest w dokowalny rysik, który ładuje się po podłączeniu (zaledwie 15 sekund ładowania zapewnia do 100 minut pracy). Ponieważ dokowany jest w laptopie, kiedy szkicujesz, opisujesz dokumenty lub sporządzasz notatki jest zawsze pod ręką.

Lekkość pióra

Dzięki zastosowaniu opracowanej przez Lenovo wyjątkowej technologii WRITEit, możesz pisać w dowolnych polach tekstowych setek aplikacji, korzystając z podpowiedzi i korekty wprowadzanego przez siebie tekstu.

Zdumiewająca wydajność

Nowa X1 Yoga wyposażona jest w system operacyjny Windows 10 Pro oraz procesory szóstej generacji Intel® i7-6600U z technologią vPro, zapewniając wiele funkcji zarządzania i zwiększone bezpieczeństwo.

Ultrawydajne opcje przechowywania danych

Dzięki ultraszybkim dyskom PCIe NVMe SSD możliwe jest ponad dwukrotnie szybsze otwieranie plików i aplikacji niż w przypadku dysków SATA SSD*

* Wyniki przedstawiają całościową wydajność w teście dostępu do danych, który określa wydajność odczytu / zapisu w 10 aplikacjach. Dysk PCIe NVME SSD stanowi wyposażenie opcjonalne. Dostępne są również standardowe dyski PCIe SSD lub SATA SSD.

Dostęp do sieci w dowolnym miejscu i czasie podczas pracy na baterii

Z opcjonalnym modemem LTE-A otrzymujesz dostęp do najszybszej, najbardziej zaawansowanej, mobilnej technologii szerokopasmowego internetu. Dodatkowo możesz zwiększyć swoją wydajność, korzystając z opcjonalnej stacji dokującej WiGig (dostępna wyłącznie z wyświetlaczami 2K), która umożliwia bezprzewodowe połączenie z dwoma wyświetlaczami, urządzeniami audio i nie tylko. Dzięki X1 Yoga pozostajesz w kontakcie, nie mając dostępu do zasilania sieciowego przez cały dzień, a nawet nieco dłużej, ponieważ bateria pozwala na pracę do 11 godzin*.

* Na podstawie testów trzech różnych konfiguracji produktów, przeprowadzonych za pomocą MobileMark 2014. Żywotność baterii różni się znacznie w zależności od ustawień, sposobu użytkowania i innych czynników.

ThinkPad X1 Yoga – SPECYFIKACJA
Procesor W najwyższej opcji Intel® Core™ i7 vPro™
System operacyjny Windows 10 Pro (wersja 64-bitowa)
Grafika Intel® HD Graphics 520
Pamięć Aż do 16 GB DDR3
Przestrzeń dyskowa Aż do 1 TB PCIe NVMe SSD
Kamera / mikrofon 720p / Mikrofon cyfrowy
Ekran

14″ WQHD (2560 x 1440) OLED, dotykowy, 300 nitów
14″ FHD (1920 x 1080) IPS, dotykowy, 300 nitów
14″ WQHD (2560 x 1440) IPS, matowy, 300 nitów

Wymiary
(szer. x gł. x wys.)

(mm) : 333 x 229 x 16,8
(cale) : 13,11″ x 9,01″ x 0,66″

Wersja OLED

(mm) : 333 x 229 x 17
(cale) : 13,11″ x 9,01″ x 0,67″

Waga Od 1270 g
Bezpieczeństwo i zarządzanie

Moduł TPM
Gniazdo Kensington®
Dotykowy czytnik linii papilarnych
Intel® Technologia vPro™

Inne unikatowe funkcje

Chowany w obudowie rysik

Porty wejścia/wyjścia

WiGig
OneLink+
Mini DisplayPort™
HDMI™
3 x USB 3.0
microSD™

WLAN

Snowfield Peak 2 x 2 a/c + Bluetooth® 4.1 (bez wsparcia vPro™)
Snowfield Peak 2 x 2 a/c + Bluetooth® 4.1 (wsparcie vPro™)
Douglas Peak (WiGig / Wi-Fi / Bluetooth® 4.1 Combo)

WWAN

Sierra Wireless EM7455 Qualcomm
Snapdragon X7 LTE-A
Huawei ME906s LTE

Bluetooth® Bluetooth® 4.1

ThinkCentre X1

Wykonany z kutego aluminium komputer All-in-One został stworzony, by go podziwiano. Nie daj się jednak zwieść jego niezwykłemu wyglądowi – ThinkCentre X1 to komputer do poważnych zastosowań. Wyposażony jest w najnowsze narzędzia do zarządzania przedsiębiorstwem – procesory Intel® z technologią vPro, rozszerzone funkcje zabezpieczające i genialny, panoramiczny ekran z powłoką antyrefleksyjną.

Ultrasmukły…

Obudowa ze stopu aluminium ma zaledwie 11 mm grubości.

A jednak pełen mocy

Procesor Intel® Core™ szóstej generacji z technologią vPro, system operacyjny Windows 10 Pro oraz pamięć DDR4 zapewniają wydajność do pracy, internetowych spotkań biznesowych lub by usiąść wygodnie i cieszyć się wysokiej jakości rozrywką.

Elegancko zaprojektowany…

Wygodny ekran, który można odchylać w zakresie od -5 do 45 stopni, zapewnia zawsze dogodny kąt widzenia.

A jednak niezwykle trwały

Elegancki wygląd nie oznacza braku trwałości. ThinkCentre X1 testowany jest w warunkach odpowiadających nagromadzonemu przez 10 lat biurowemu kurzowi i w bardzo wymagającym otoczeniu – pracuje bezbłędnie wewnątrz komór testowych wypełnionych 2 kg pyłu!

Oszałamiający, praktyczny wyświetlacz

Ten komputer All-in-One wyposażono w panoramiczny, 23,8-calowy ekran Full HD (1920 x 1080) z powłoką antyrefleksyjną. Jego matryca na poziomie mikro rozprasza światło i zapobiega oślepianiu – zapewnia więc żywy, jasny obraz, nawet w silnie oświetlonych pomieszczeniach.

Łatwość zarządzania

ThinkCentre X1 wyposażony jest w system operacyjny Windows 10 Pro oraz w najwyższej opcji procesor Intel® i7 szóstej generacji z technologiami vPro oraz Active Management Technology (AMT) – oznacza to wiele funkcji zarządzania oraz zwiększone bezpieczeństwo, w tym odpowiadający za szyfrowanie moduł Trusted Platform Module (TPM).

Gotowy, by łączyć

ThinkCentre X1, dzięki mikrofonom eliminującym szum otoczenia, zoptymalizowany jest pod kątem spotkań za pośrednictwem internetu. Słyszysz wyraźnie rozmówcę, a rozmówca równie dobrze słyszy Ciebie. Posiada on również zintegrowane głośniki z dźwiękiem Dolby®, kamerę internetową 1080p oraz dźwięk i obraz certyfikowany przez Skype for Business. Wyposażony jest także w zapewniającą prywatność przesłonę kamery oraz funkcję rozpoznawania głosu!

Niewiarygodnie cichy układ chłodzenia

Komputery stacjonarne ThinkCentre od zawsze charakteryzują się wysoką kulturą pracy, ale teraz, wraz z przeprojektowanymi łopatkami, są ciche jak szept.

Do dowolnych zastosowań

Zaprojektowany jako atrakcyjny komputer stacjonarny do domu i biura, ThinkCentre X1 może również zostać przystosowany do pracy w miejscach publicznych, takich jak recepcje, punkty informacyjne i sale konferencyjne. Można zabezpieczyć go za pomocą gniazda Kensington lub sprawnie zamontować na ścianie – wystarczy odłączyć podstawkę i umieścić na jej miejscu opcjonalny, niskoprofilowy uchwyt VESA.

Ekologiczny

ThinkCentre X1 jest nie tylko energooszczędny. W 65% składa się z materiałów wtórnych (PCC). Posiada również certyfikaty ULE Gold, ENERGY STAR 6.1 oraz EPEAT® Gold. Dodatkowo charakteryzuje się efektywnością zasilacza (PSU) rzędu 88% dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska.

ThinkCentre X1 – SPECYFIKACJA
Procesor W najwyższej opcji Intel® Core™ i7 vPro™ szóstej generacji
System operacyjny

Windows 10 Pro (wersja 64-bitowa)

Windows 10 Home

Windows 7 Professional 64-bitowy (instalowany fabrycznie poprzez powrót z 64-bitowego systemu Windows 10 Pro)

DOS

Grafika Intel® HD Graphics 520
Pamięć Aż do 16 GB, 2133 MHz, DDR4
Przestrzeń dyskowa

2,5″ HDD (500 GB / 1 TB)
2,5″ SSHD (500 GB / 1 TB)
2,5″ SSD (120 GB / 128 GB / 192 GB / 256 GB / 512 GB)
2,5″ OPAL SSD (180 GB / 256 GB) (wyłącznie LI)
2,5″ SED / OPAL (500 GB) (wyłącznie LI)

Kamera / mikrofon / głośnik

1080p / Podwójne mikrofony
2 x 5 W z Dolby® Audio
Certyfikacja Skype™ for Business

Ekran 23,8″ FHD (1920 x 1080) IPS, matowy, 250 nitów
Wymiary
(szer. x gł. x wys.)

Bez podstawy
(mm) : 570 x 33 x 360
(cale) : 22,44″ x 1,3″ x 14,17″

Z podstawą Orchid Tilt
(mm) : 570 x 240 x 451
(cale) : 22,44″ x 9,45″ x 17,75″

Waga

Bez podstawy
Od 4 kg

Z podstawą Orchid Tilt
Od 5 kg

Bezpieczeństwo fizyczne

Gniazdo Kensington®
Osłona obiektywu kamery chroniąca prywatność

Podstawa

Orchid Tilt
Kąt pochylenia: -5° ~ 45°
Kompatybilna z VESA® z adapterem VESA®

Porty wejścia/wyjścia

Bok
2 x USB 3.0 (w tym 1 x USB rapid charge)
Czytnik kart 7 w 1 (opcjonalnie)
Wspólne gniazdo mikrofonu i słuchawek
Włącznik

Tył
LAN
Gniazdo zasilania
3 x USB 3.0
1 x inteligentny port DP

WLAN

2 x 2 Wi-Fi 802.11 a/c + Bluetooth®
2 x 2 Wi-Fi 802.11 a/c + Bluetooth® + vPro™

ThinkPad X1 Tablet

Ten wyjątkowy tablet oferuje dużo więcej niż funkcje biznesowe dla osób w drodze. Posiada modułową budowę, która pozwala zamienić urządzenie w laptop, rzutnik, a nawet kamerę 3D. Wyposażona w touchpad oraz manipulator TrackPoint, wielokrotnie nagradzana i udoskonalana konstrukcja zapewnia doskonałe wrażenia z pracy.

Więcej informacji tutaj.