15278 eset ransomware nomacom

ESET oferuje ochronę przed ransomware

ESET oferuje swoim użytkownikom dodatkową ochronę przed wirusami szyfrującymi dane. Największym zagrożeniem, z jakim obecnie zmagają się firmy na całym świecie. W jaki sposób można z niej skorzystać? Wystarczy odpowiednia konfiguracja programu.

Na stronie http://www.eset.pl/biznes/Ransomware/ dostępne są do pobrania gotowe konfiguracje dla programów ESET. Dzięki nim radykalnie zwiększysz ochronę przed złośliwym oprogramowaniem typu ransomware.

Dodatkowo, firma ESET udostępniła na swojej stronie bezpłatne narzędzie Ransomware Impact Analyzer. Pozwala ono na zidentyfikowanie najbardziej podatnych na zaszyfrowanie przez ransomware danych (zarówno znajdujących się w komputerze, jak i w sieci firmowej). Ransomware Impact Analyzer w bezpieczny sposób przeprowadzi symulację procesu szyfrowania danych, ale bez szkodliwych rezultatów, jak w przypadku prawdziwych infekcji.

Ransomware to rodzaj złośliwego oprogramowania. Po dostaniu się do komputera blokuje dostęp do systemu operacyjnego lub ważnych plików. Odzyskanie kontroli nad urządzeniem możliwe jest po wpłaceniu okupu przestępcom za klucz deszyfrujący.